Różne sposoby motywacji w firmie

Każdy prezes marzy, żeby jego zakład rozwijała się prężnie oraz błyskawicznie, tak żeby pozostawiała własną konkurencję cały czas z tyłu. Mimo wszystko prawda jest taka, że ludzi należy motywować w odpowiedni sposób, warto spowodować, że będą pragnęli pracować lepiej, ponieważ będą się czuli autentycznie związani z konkretną firmą, a nie tylko dlatego, że ktoś wywiera na nich przymus i czują się do tego niejako zmuszeni.
Kiedy pragniemy powiększyć jakość pracy w naszej zakładzie i jednocześnie pragniemy, aby pracownik został lepiej zachęcony do własnej pracy, to na pewno odpowiednio zadziałamy, jeśli w naszym przedsiębiorstwie będzie regularna ocena pracowników. Cyklicznie poddajemy ocenie własnych robotników, ale nie na zasadzie oceniania ich jako osoby, ale właśnie jako pracowników, którzy spełniają swoje obowiązki, sprawdzamy w jaki sposób się z nich wywiązują, jakie jest ich zachowanie w odniesieniu do pozostałych, jak radzą sobie z przeróżnymi dziwnymi wypadkami.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników firmy.

Jeżeli pragniemy, by system oceny pracowników był na pewno miarodajny, to z pewnością nie możemy takiej oceny wykonać na szybko, ani nie możemy zezwolić, by odbył się on jedynie raz. Musi się powtarzać, tak abyśmy zobaczyli, czy pracownicy się poprawiają czy nie. Oni sami chętnie usłyszą swoją ocenę, tak by sprawdzić jak są postrzegani jako pracownicy, mało tego taki system również może wskazać drogę rozwojową na konkretnym stanowisku, a jeżeli zaproponujemy ją pracownikowi, to ma szansę się okazać, iż poczuje się tak niesamowicie dowartościowany, że radośniej będzie spełniał inne polecenia.

Źródło: mebleruda.pl