3 powody, dla których mama powinna mieć hobby

Mamy w dzisiejszych czasach są bardzo zajęte, ale jesteśmy bardziej zestresowani niż kiedykolwiek wcześniej i potrzebujemy wyboru stylu życia, który pomoże nam być szczęśliwszymi. Zajmowanie się hobby może być tylko biletem.

Oto kilka powodów, dla których hobby to świetny pomysł, nawet dla zapracowanej mamy.

Hobby zmniejsza stres i napięcie

Spędzanie czasu z hobby zastępuje negatywne myśli i zastępuje je pozytywnymi myślami i uczuciami. Posiadanie hobby lub kreatywnego ujścia może podnieść na duchu i pomóc w depresji.

W przeciwieństwie do pasywnych działań, takich jak oglądanie telewizji, hobby zapewnia intelektualną stymulację, jednocześnie relaksując cię. Powtarzające się działania, takie jak te stosowane podczas dziania, są szczególnie uspokajające.

Hobby pomaga rodzicom lepiej

Jesteśmy tak dobrzy w zapisywaniu naszych dzieci na lekcje i zajęcia oraz zachęcaniu ich do hobby , nawet płaceniu za te zajęcia i prowadzeniu ich tam iz powrotem! Ale zapominamy, że musimy także uczyć się nowych rzeczy i wzrastać jako ludzie. Hobby łączy Cię również z innymi osobami, które dzielą Twoje zainteresowania.

Hobby może pomóc ci zachować osobną tożsamość jako prawdziwej osoby, a nie tylko jako mamy. To modeluje zdrowe nawyki i granice dla naszych dzieci.

Hobby zapewnia odświeżającą zmianę w codziennej rutynie

Jeśli jesteś w domu, mamo, możesz być sfrustrowany, ponieważ pod koniec dnia prawie nie możesz wskazać niczego, co „zrobiłeś”. Wynika to z powtarzającego się charakteru prac domowych i opieki nad dziećmi.

W poprzednich pokoleniach kobiety zajmowały się hobby, takim jak pikowanie, szycie, dzianie, szydełkowanie i haftowanie, nie tylko dlatego, że były przyjemne, ale także dlatego, że stanowiły wymierną wartość dla rodziny, albo zapewniając odzież na plecy lub bardzo potrzebny dochód.

Niektóre hobby, takie jak tennnis, ogrodnictwo lub taniec brzucha, mogą nawet zapewnić wspaniałe ćwiczenia ze wszystkimi towarzyszącymi im korzyściami. Najlepsze ćwiczenie to takie, które łączy umysł z ciałem i jest przyjemne w realizacji.

Dlaczego nie poświęcić trochę czasu, aby realizować swoje hobby Mamo? Nie pozwól, by brakowało Ci czasu. Zmień harmonogram i włóż CIĘ z powrotem do niego, i zacznij marnować czas na swoją ulubioną rozrywkę.

Źródło: