Jak wybrać smartfon z dobrym aparatem?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać smartfon, który zrobi doskonałe zdjęcia, mamy dla Ciebie kilka interesujących wskazówek. Aparat w smartfonie nie ma zastąpić profesjonalnej lustrzanki, ale nie musi być gorszy niż przeciętny kompakt na rynku. Jednak wybór smartfona z dobrym aparatem nie jest taki prosty, ponieważ najważniejsze informacje nie zawsze są jasno określone. Liczy się nie tylko sprzęt, ale także dostarczone oprogramowanie.

Trzeba zwracać uwagę na wiele elementów, które razem zrekompensują jakość zdjęć wykonanych w dobrych warunkach, a także nieco gorsze w momencie, gdy oświetlenie nie będzie idealne.

Photo smartphone – na co powinienem zwrócić uwagę?

Istnieje kilka parametrów, które określą aparaty słuchowe zainstalowane w smartfonach. Obejmują one funkcje odzwierciedlające sam aparat i nie można używać różnych nakładek. Takie ulepszenia są sprawą indywidualną i nie zawsze mają znaczenie. Oprogramowanie może być ważne, ponieważ daje więcej możliwości robienia dobrych zdjęć.

Photo smartphone – najważniejsze parametry

Począwszy od problemów technicznych, producenci zawsze mówią nam, że ich sprzęt jest najlepszy. Funkcje i jakość zdjęć zostaną opisane.

Pierwszą rzeczą, którą bierzemy pod uwagę, jest rozmiar matrycy, im większa, tym lepiej, ponieważ dokładniej odzwierciedla obraz. W nowoczesnych smartfonach mają one do 1/3 cala. Nie robi wrażenia, ale taki czujnik pozwoli ci robić zdjęcia podobne do tych z aparatu kompaktowego.

Jasność obiektywu to druga kwestia, która ma znaczenie i mówi, ile dociera do obiektywu. Im mniejszy, tym lepiej. Jeśli jasność jest niska, nie stanowi to jeszcze większego problemu, ponieważ aparat kompensuje inaczej. W dzisiejszych czasach bardzo często używa się dwóch aparatów z różnymi przysłonami. Dzięki temu dobre zdjęcia można uzyskać praktycznie w każdych warunkach.

Liczba megapikseli to głównie liczba megapikseli podanych nam przez producentów, ale jest to najmniej ważne. Wysoka rozdzielczość odwołuje się do wyobraźni, więc jest podana, ale nie wiedząc, ile pikseli zniknie pod hałasem, nie wiemy, czy ta informacja w ogóle będzie ważna. W rzeczywistości 13 Mpx z dobrymi innymi parametrami wystarczy, aby uzyskać świetne zdjęcia.

To, co ułatwia nam robienie zdjęć, to oczywiście lampa błyskowa lub obsługa AF, dobra optyka, najlepiej wykonana ze szkła, a nie z poliwęglanu, która ma niską jakość. Niektóre z tych elementów można uzupełnić i ulepszyć przy użyciu dobrego oprogramowania, ale w niektórych okolicznościach dobra lampa błyskowa dalekiego zasięgu lub optyka Carl Zeiss zrobią dużą różnicę.

Jakość obrazów będzie wyższa, gdy urządzenie ma podwójny obiektyw. Umożliwia to przełączanie między obiektywami o różnych kątach widzenia, łączenie obrazów z dwóch kamer i poprawianie jakości obrazów. AF to drobiazg, nie musisz go używać, ale czasem zadziała. AF to opcja, która ustabilizuje się i ułatwi robienie zdjęć w pośpiechu.

Źródło: lis lampy