Domeny i serwery www

Czasem zdarza się słyszeć nam pytanie: A gdzie znajduje się strona internetowa? Dla niektórych z pozoru proste, jednakże warte wytłumaczenia pytanie. Strona internetowa znajduje się na serwerze, którym jest specjalnie skonfigurowany komputer z bardzo szybkim połączeniem z internetem. Komputer taki zajmuje się tylko i wyłącznie obsługą stron internetowych, poczty oraz innych usług które oferuje internet. Jeżeli chcemy posiadać stronę, musimy wykupić miejsce na serwerze. Opłata za utrzymanie stron na serwerach jest pobierana w systemie abonamentowym. Bardzo często konkurencja oferuje bardzo duże pojemności za, niestety nie małe kwoty. Sama strona internetowa zajmuje bardzo małą ilość przestrzeni dyskowej, dlatego w plmedia dysponujemy pakietami dostosowanymi dla potrzeb klienta. Kolejnym parametrem serwera www, a w zasadzie konta www, gdyż cały serwer obsługuje wiele stron jest ilość transferu miesięcznego do wykorzystania na pobieranie danych. Jak to wygląda w praktyce. Załóżmy, że mamy stronę która zajmuje 1MB, zatem 1 użytkownik internetu wchodząc na nią zuzywa 1MB naszego transferu. Limity pobieranych danych z serwerów wyrażone są w gigabajtach [1GB = 1024MB] zatem 1GBtransferu miesięcznego pozwoli na wejście około 1000 klientom na naszą stronę przez miesiąc. Dobrze, a co się stanie jeśli transfer zostanie przekroczony? Nic strasznego, dostęp do strony zostanie zablokowany do następnego okresu rozliczeniowego, czyli do końca miesiąca. Oczywiście jeśli zdarzy się tak w momencie kiedy klientowi będzie bardzo zależało na dostępności strony po uprzednim kontakcie zdejmiemy blokadę a za przekroczony transfer pobierzemy stosowną opłatę. Wielkość miesięcznego transferu oraz pojemności konta można zmieniać, w tym celu należy skontaktować się z nami telefonicznie bądź drogą elektroniczną. U nas płacisz za to co jesteś wstanie wykorzystać – przy tworzeniu strony dokonujemy prognozy dotyczącej ilości wejść i proponujemy odpowiedni pakiet hostingowy. Oczywiście jeśli klient posiada własny serwer, wtedy instalujemy stronę na nim.

Oczywiście w ramach konta www klient może zalożyć sobie konta email we własnej domenie, którą zostanie podpięta pod serwer [domenę zakupujemy i opłacamy oddzielnie].

Wiadomą rzeczą jest iż email firmowy lepiej wygląda gdy jest postaci np adres@nazwafirmy.pl niż jako konto darmowe oferowane przez portale internetowe. U nas w jednym miejscu zaprojektujemy stronę, wykonamy ją, zainstalujemy na serwerze oraz skonfigurujemy konta pocztowe – usługa kompleksowa zaoszczędzi Twój czas, abyś mógł wykorzystać go na inne cele.

Źródło: